KENNISMAKING MET DE DOCENTEN

NAAM

Dr. H.H.D. (Rik) Achten

GEBOREN

Op 27 januari 1958 te Bree (B.)

‘BEROEP’

RK Priester

OPLEIDING

  • Middelbare school: Aangenomen College, Sint Truiden (B.),
 gymnasium 1970-1976
  • Priesteropleiding Rolduc (Kerkrade) 1976-1981

PRIESTERWIJDING EN VERVOLGSTUDIES

PASTORALE FUNCTIES

  • Kapelaan te Kerkrade, parochie St. Petrus en Maria Tenhemelopneming (september 1983 tot september1984)
  • Tegelijkertijd vervullen van militaire dienstplicht als legeraalmoezenier te
 Köln-Dellbrück (D.)
  • Assistent in parochie Sankt Norbert (Köln) september 1983 tot september 1984
  • Pastoor te Meerssen, parochie St. Jozef, Arbeider 13 april 1986 tot
 28 november 1992 met gelijktijdige studie-opdracht in Rome (september 1988 tot september 1991)
  • Pastoor St. Augustinus, Elsloo en St. Jozef, Meers 29 november 1992 tot heden

LESFUNCTIES

  • Priesteropleiding Rolduc, Kerkrade: Fundamentele Theologie vanaf 1993-94
 tot 2005
  • Part-time diakenopleiding: 1994-1995
  • Inleiding filosofie
  • Filosofiegeschiedenis (2 vakken)
  • Vanaf 1981 ieder jaar geloofs- en of bijbelcursus voor volwassenen gegeven.

NAAM

Dr. D. (Detlef) Rohling

GEBOREN

1 januari 1965 te Georgsmarienhütte (D.)

BEROEP

  • Priester
  • Docent
  • Studieprefect

Detlef Rohling werd geboren in 1965 te Georgsmarienhütte (D). Na het gymnasium in Osnabrück volgden in de jaren 1984–1990 de studies filosofie en theologie aan het Grootseminarie Rolduc. In 1991 ontving hij de priesterwijding en was hij in verschillende parochies als kapelaan werkzaam tot 1996. Van 1996 tot 2006 was hij pastoor van de Joseph-parochie te Heerlen. Tevens was hij vanaf 1993 tot 2005 betrokken bij de diocesane jeugd- en jongerenpastoraal van het bisdom Roermond, eerst als jongerenaalmoezenier en vanaf 1999 als afdelingshoofd. Vanaf 2005 tot 2011 rondt hij een filosofiestudie af aan de Universiteit van Keulen.

Sinds augustus 2010 is hij benoemd als docent filosofie aan het Grootseminarie Rolduc en het theologisch instituut. Vanaf 1 februari 2011 is hij tevens staflid. Sinds 6 januari 2016 is hij benoemd tot studieprefect.